پشتیبان - poshtiban

زمینه فعالیت

ذخیره‌سازی ابری

سال تاسیس

1398

وبسایت

وضعیت

فعال

پشتیبان

فضای ذخیره سازی ابری

معرفی پشتیبان

«پشتیبان» به‌عنوان ارائه‌کننده فضای ذخیره‌سازی ابری این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که «همیشه» و در «هر زمان» به فایل‌ها و داده‌های مهم خود دسترسی داشته و به‌راحتی آن‌ها را مدیریت کنند.
در واقع، «پشتیبان» مجموعه‌ای از راهکارها، نرم‌افزارها و سرورهای مبتنی بر جدیدترین فناوری‌های رایانش ابری را برای رفع مشکل نگهداری، امنیت و انتشار فایل‌های کاربران را ارائه می‌کند. استارتاپ پشتیبان موفق به جذب سرمایه از گرین تک شده است.

«پشتیبان» با ارائه یک پلتفرم ذخیره‌سازی به‌عنوان یک راهکار، مشکل ذخیره‌سازی مدیریت فایل‌ها را در یک بخش یا سازمان مرتفع می‌کند. سرویس ذخیره‌سازی ارائه‌شده توسط «پشتیبان» به‌وسیله دسترسی‌پذیری بالا، مقیاس‌پذیری نامحدود و مدیریت خودکار ساده شده، خودتنظیم و خودترمیم، ارتقا می‌یابد. بر خلاف دیگر راهکارهای ذخیره‌سازی متصل به شبکه (NAS)، پلتفرم پشتیبان می‌تواند به‌عنوان بخشی از کوهستان ابری و زیرساخت فراهمگرای پشتیبان استقرار یابد. بدین‌ترتیب انعطاف‌پذیری و اختصاصی‌سازی به‌واسطه پارتیشن‌های پشتیبان به پایگاه داده کاربران افزوده خواهد شد.

«پشتیبان» در کنار ارائه این فضای ذخیره‌سازی ابری، «ماندگاری» و «دسترس‌پذیری» فایل‌های کاربران را نیز تضمین می‌کند. در واقع، فایل‌های کاربران به‌طور همزمان در چند نسخه روی دیتاسنترهای متعدد در نقاط مختلف جهان ذخیره می‌شود تا علاوه بر تضمین ماندگاری، سریع‌ترین دسترسی کاربران به داده‌ها نیز محقق شود.

از جمله ویژگی‌های «پشتیبان» می‌توان به این موضوع اشاره کرد که ابزارهای مختلفی را برای ذخیره‌‌سازی ابری، مدیریت و اشتراک‌گذاری فایل‌های کسب‌وکارها و کاربران توسعه داده که از نمونه آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنظیم دامنه شخصی (Personal Domail)
  • پشتیبان‌گیری (Auto Backup)
  • لینک زمان‌دار و مخفی (Direct or Hidden Link)
  • استریم ویدئو (Video Streaming)